Wir azteków

Wir azteków

            Zainspirowany komiksem, w którym Aztekowie wrzucali złoto do wiru wodnego z jakiejś skarpy, oddając tym cześć swojemu bogowi, ja Aztek na ul. Czeskiej postanowiłem zmienić wiarę i zacząłem wrzucać jedyne złoto jakie miałem pod ręką – biżuterię rodziców, do kibla, mojego nowego bóstwa i spuszczałem wodę naśladując moich komiksowych idoli. Dwa razy powtórzyłem ten rytuał, zanim nakryła mnie Inkwizycja (rodzice) i przerwała mój uświęcony zwyczaj. Nie wiem na ile moje dary zostałyby wycenione w najbliższym lombardzie, ale właściciele kosztowności, pomimo anielskiego spokoju pierwszy raz byli na mnie wściekli, że chuj. Nieważne, moje czyste serce nie rozumiało świata finansów i patrzyło idealistycznym wzrokiem na wartości niematerialne.

            Dlatego doszło do trzeciego wkiblozniknięcia kiedy wrzuciłem drogi zegarek ojca do wody w geście ostatecznego oddania, tata jednak usłyszał podejrzane dźwięki dobiegające z łazienkowej świątyni i zaznajomiony z moim ówczesnym wyznaniem, podbiegł jak lampart i wyrwał zegarek przeznaczony bogowi wirującej wody w kulminacyjnym momencie, krzyżując moje plany przypodobania się… kiblowi i pozbawił mnie możliwości obserwowania niezwykle ciekawego zjawiska znikających pieniędzy, czegoś co teraz wszyscy znamy już za dobrze. Nie pamiętam innych epizodów z boskim wirem, ale koniec końców wyparłem się swoich azteckich korzeni po chwilowym wstrzymaniu zasady “nie bić dzieci” w naszym mieszkaniu i zaprzestałem tego kosztownego procederu… prawie.

            Prawie, bo w geście zemsty na kiblowym bogu, który nic mi nie dał ze te wszystkie dary i poświęcenia postanowiłem go zniszczyć wrzucając do kibla dużego ziemniaka. Ziemniak spełnił swoje zadanie stanął w gardle niewdzięcznemu bóstwu, zapychając kibel. Mama musiała wezwać hydraulika bo jak się okazało martwy bóg Azteków był jeszcze bardziej kłopotliwy niż żywy. 

Nauczyło mnie to nie wrzucania (szczególnie cennych) rzeczy do kibla, nie wiecej, nie mniej. Wychowawczy sukces.

Dodaj komentarz

Zamknij